Yabancı Dil - Çocuk Programları

Programın Amacı

İki Lisan Konuşabilmenin Faydaları Çift Dil Konuşabilmenin Faydaları Nelerdir? Neden İkinci Dil Öğrenmeliyiz? Kendi dilinizden başka bir dilde iletişim kurabilmek nasıl olurdu hiç merak ettiniz mi? Çoğumuz için, yabancı bir dil konuşma isteği, bunun uzun zaman alacak bir şey olması ya da yeni bir dil öğrenmenin elverişli bir nedeni olmadığı düşüncesiyle gölgede kalır. Bununla birlikte, araştırmalar gösteriyor ki çift dil bilmek her zamankinden daha sıkı bağlantı halinde bir dünyada birçok avantaja sahip.

Kendi dilinizden başka bir dili neden öğrenmelisiniz? İster işte kendinize rekabetçi üstünlük sağlamak için veya kişilerle daha yakın ilişkiler kurmak için, ister çevrenizdeki dünya hakkında daha fazla şey öğrenmek için olsun, birden fazla dil konuşmanın iletişimdeki engelleri kaldırma potansiyeli çok büyüktür ve kişilerin daha samimi bir şekilde iletişim kurarak birbirlerini anlamalarına olanak sağlar.

İkinci Bir Dil Öğrenmenin Kariyerinize Faydaları Eğer kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız, ikinci bir dil öğrenmek iş ortamında size sağlam bir rekabetçi üstünlük verecektir. Dünya daha da birbiriyle bağlantılı hale gelirken, uluslararası iletişimin önemi global şirketlerin başarısı için daha da elzem hale gelecektir.
Hangi sektörde olduğunuzun bir önemi olmadan, ikinci dil öğrenmenizin kariyerinize ve işinize faydası çoktur, bu nedenle de iş verenler birden fazla dil konuşabilenleri işe almak isterler.