Bale ve Modern Dans Akademi

Beşiktaş şubemizde açılan Bale, Modern Dans ve “a la Barre” Bölümüze gelecek öğrencilerimiz, dans piyasanın deneyimli ismi Syn. Bijen Molay ile birebir çalışma, pratik yapma şansına sahip olacaklar.
Eğitimi gerçekleştirecek olan ve Bale & Dans Akademisi Bölümü kurucusu Bijen Molay halen Türkiye’de Estetik Kültür ve Disiplin temel prensiplerinde, eğitimcilik hayatına aktif bir şekilde devam etmektedir.

03 yaşından yetişkinlere kadar her yaş grubu için, her seviyede bale ve dans eğitimi Beşiktaş Pera Güzel Sanatlar Merkezimizde 01 Eylül itibari ile başlayacak olup, Junior, Başlangıç, Orta, İleri Seviyeler ve modern dans dersleri temel konularımız olacaktır.
Kurumumuz, London College Of Music ve Pera Güzel Sanatlar – Sofya Ulusal Müzik Akademisi “Vagonova” Bale Eğitim Sistemi sertifikası verme yetkisine sahiptir. 01 Ağustos 2014 itibari ile kayıtlarımız başlayacaktır. 2014 Akademik takvim süremiz içerisinde hafta içi ve hafta sonu farklı kurs seçeneklerimiz mevcut olacaktır. KURSUMUZA İLK BAŞVURACAK SINIRLI SAYIDA ÖĞRENCİMİZE İLK DERS ÜCRETSİZDİR!!!


Arda Ateş
Kurum Müdürü
Pera Etüt ve Güzel Sanatlar Merkezi
Tel : 0212 227 7235
Gsm : 0543 485 9 485

E-mail : ardaates@perabesiktas.com
Web : http://www.perabesiktas.com
http://www.peraetut.com
Facebook : https://www.facebook.com/peraetut?ref=hl

Nazlı Bijen MOLAY

1967-68 yıllarında İzmir Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü ilk mezunlarındandır. 1973-74 yıllarında Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü, ardından Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümünden mezun oldu. June Turner, Joselyn Mather, Beatrice Fenmen, İrina Hudova, Geyvan Mc Millan, Todd Bolender, Oytun Turfanda ile çalıştı.
1976 -1981 yıllarında İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ’nde Solist Sanatçı olarak görev yaptı. Carmen, Giselle, Don Kişot, Güzel ve Çirkin, Mevsimler, Deli Dolu, Aida, Midas’ın Kulakları, Hürrem Sultan eserlerinde solist olarak dans etti.
1981-1982 yıllarında İZMİR DEVLET KONSERVATUVARI’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı ve lisans öğrencilerine Klasik Bale, Modern Dans, Dans ve Karakter dersleri verdi.
1988-2003 yılları arasında DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Sahne Sanatları Bölümü, Bale Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisi ve Başkanlığı görevini üstlendi. Klasik Bale, Modern Dans, Dans Kompozisyon, Dans Tarihi dersleri verdi. Ana Sanat Dalı Başkanlığı Süresinde; Dünya Pedegoglarıyla Work Shop çalışmaları başlattı, ilk kez Uluslar arası Bale Yarışmalarına öğrencilerin katılmalarını sağladı, Orkestrası eşliğinde 3 perdelik bale eserleri sahnelenmesini gerçekleştirdi. “Şımarık Kız” “Uyuyan Güzel” “Kuğu Gölü” “La Corsaire”” Giselle” bale eserlerini orijinal olarak sahnelemesi gerçekleştirdi.
Broadway Müzikalleri ve Viyana Valsleri gibi çalışmaların ilk kez yapılmasını sağladı.
14 Modern Dans Eseri bulunmakta. Eserleri, Uluslararası Bale Yarışmasında, Sabancı Kültür Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi sahnelerinde, Yurtiçi ve Yurtdışı temsillerinde sergilendi.
TRT1, TRT2 ve Özel kanallarda yayınlandı. 3 eser Rusya Minsk’te sahnelendi.

“Dansın Yansımaları” basılı yayını, “Kadın Besteciler” araştırma tezi bulunmaktadır.
Balenin Tarihçesi / Görsel Seminer, Türkiye’de Bale, Osmanlı Döneminde Bale, Modern Dans Tarihi, Klasik ve Modern Dönem / konularında seminerler vermiştir. İzmir’de düzenlenen 1.Ulusal Sahne Sanatları Platformunda tebliğ sundu.
20.Yüzyılda “İz Bırakanlar” 2000 Yılı TBÖK Başarı Ödülü, İzmir Kültür Platformu Ödülü, “Ege de Cumhuriyet’e Kanat Gerenler” Başarı Ödülü, DEÜ “35.Yıl Onurlandırma” Ödülü aldığı ödüller arasındadır.
1988 yılından beri YENİ ASIR GAZETESİ Sanat Haberleri Köşe Yazarlığını sürdürmektedir.
2004 yılından itibaren MOPAK KAĞIT KARTON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, İnsan Kaynakları ve Sosyal İşler Koordinatörlüğü görevlerini devam ettirmektedir. 1997-2006 yılları arasında MOPAK EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI’na Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.
ZihinSİZsiniz; Gençlerin bilinçli hedef seçmelerinde kişiliklerinin gelişmesi ve Yönetim Sizsiniz; “Herkes yöneticidir, Doğru Yönetim Başarıyı Getirir” konulu iki seminer vermiştir.
Ege Sanayici ve İş Kadınları Derneği Başkan Yardımcısı, Ege Kültür Vakfı Kurucu Üyesi, Ege Art Danışmanı, İKSEV Akademi Danışmanı, Karşıyaka Devlet Konservatuvarı Danışmanıdır.